Wznowione zostają wszystkie kursy Mławskiej Komunikacji Miejskiej,  zachowane zostaną przebiegi dotychczasowych linii i autobusy będą kursowały według dotychczasowych rozkładów jazdy.

Wznowione zostają wszystkie kursy Mławskiej Komunikacji Miejskiej,  zachowane zostaną przebiegi dotychczasowych linii i autobusy będą kursowały według dotychczasowych rozkładów jazdy.

Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe MPDM Sp. z o.o. Informuje Informujemy, że od dnia 01.06.2020r. wznowione zostają wszystkie kursy Mławskiej Komunikacji Miejskiej,  zachowane zostaną przebiegi dotychczasowych linii i autobusy będą kursowały według dotychczasowych rozkładów jazdy.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo wsiadanie i wysiadanie z autobusu odbywać się będzie wyłącznie środkowymi i tylnymi drzwiami. Kabina kierowcy i dostęp do przednich drzwi zostaną wydzielone bez możliwości przejścia. Wprowadzone zostanie oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących. W związku z wytycznymi władz państwowych, od dnia 18 maja 2020 roku liczba pasażerów mogących jednocześnie podróżować pojazdami komunikacji miejskiej, uzależniona będzie od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Dokładniej, limit ten będzie wynosił 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących. W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów, liczba ta wahać się będzie od 24 do 29 w zależności od wielkości autobusu.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wielokrotnie każdego dnia dezynfekowane będą wnętrza pojazdów komunikacji miejskiej. Zadanie to wykonywane będzie przez kierowców MKM. Dezynfekcji poddawane będą poręcze        i uchwyty, fotele, kasowniki, szyby boczne, przyciski wewnętrzne awaryjnego otwierania drzwi,. Plakaty informujące o nowych obostrzeniach będą umieszczone na drzwiach wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej. W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania usti nosa w pojazdach transportu zbiorowego.

Plakaty informacyjne:

ILOŚĆ PASAŻERÓW W POJEŹDZIE MAX 29

PRZEBYWANIE W AUTOBUSIE TYLKO W MASECZCE OCHRONNEJ

(Plus dodatkowe zabezpieczenie taśmą biało czerwoną)